SC-DESIGN.nl. Alle rechten voorbehouden.

Titel: vanitas vanitatum

Copyright ©2024 Uko Post

De veiling is gesloten!

Meer kunst van Uko Post

Object Details

Titel vanitas vanitatum
Thema vanitas
Omschrijving olieverf op paneel menselijke schedel op boomstronk met vlinder en gevallen blaadjes
Categorie Schilderijen
Afmetingen 45 x 60 x 2 (h x b x d)
Materiaal Olieverf
Ondergrond paneel
Stijl Realisme
Verkoopprijs € 2500.00
Bekeken 1301 x
Geplaatst op: 14/11/2010 07:18:55

Winnaar Geen bod uitgebracht
Hoogste bod € 0.00
Status Gesloten

Stuur een reactie naar Uko Post betreffende dit kunstobject.
Je voornaam: *
Je achternaam: *
Je email adres: *
Jouw bericht: *
Kopieer deze code: "7255" »

* dit zijn verplichte velden.

Profiel van Uko Post

Lid sinds: 17/06/2010
Naam kunstenaar: Uko Post
Beschrijving: Nederland In juli 1954 zag ik voor het eerst het levenslicht. Ik werd geboren in het Nederlandse plaatsje Meppel in de provincie Drenthe. In de laatste klas van de lagere school kreeg ik extra interesse in het tekenen, omdat we in de klas als opdracht kregen een tekening voor het koninginnefeest te maken ( dat ging uit van alle lagere scholen in Meppel ) en mijn tekening werd uitgekozen om bij de plaatselijke courant in de etalage te hangen. Apetrots was ik toendertijd. In 1969 ging ik met mijn vader ( die helemaal niets in kunst zag, dus dat was best wel een opoffering voor hem ) naar de expositie van Rembrandt in het Rijksmuseum ( Rembrandt 1669-1969 ) in Amsterdam. ( de catalogus heb ik nog steeds als aandenken in mijn bezit ). Daar was ik zo van onder de indruk dat ik besloot om ook kunstschilder te worden. Tegen de zin van mijn ouders, die destijds protestants waren en in dat milieu zijn kunstschilders niet zo bijzonder populair. Na de middelbare school ben ik dan vervolgens naar de kunstacademie Minerva in Groningen gegaan. Hier heb ik de afdeling vrije schilderkunst en grafiek gevolgd van 1972 tot 1978.Docenten waren Diederik Kraaijpoel, Wout Muller, Matthijs Roling en Ger Siks. Mijn contactdocent in het afstudeerjaar was Geert Meijer, die weliswaar totaal anders werkte, maar toch een zodanig flexibele geest had en ook zijn vak zo grondig verstond, dat ik heel goed met hem uit de voeten kon. Belgie Inmiddels woon en werk ik als kunstschilder al weer vele jaren in het rustige Eifelgebied op de grens van Belgie en Duitsland en exposeer regelmatig in Nederland, Belgie en Duitsland. Als schildersstijl heb ik gekozen voor het realisme met een melancholieke inslag, grenzend aan het magisch realisme uit de jaren dertig van de twintigste eeuw, waar ik een mateloze bewondering voor koester, met schilders als Wim Schuhmacher, Raoul Hynckes, Dick Ket, Carel ( A.C.)Willink,Pyke Koch. Ook kijk ik graag naar de Vlaamse Primitieven, zoals daar zijn Jan van Eyck, Hans Memling, Dirk Bouts en Hugo van der Goes. Vooral vanwege hun prachtige transparante techniek. De reden waarom ik datgene schilder wat ik schilder, is hoofdzakelijk gelegen in het feit dat mijn innerlijke gevoelens het best aansluiten bij wat ik de keerzijde pleeg te noemen. Eigenlijk gaat het om vanitas. Daarom probeer ik dan ook geen mooie plaatjes in de algemene zin te schilderen, maar eerder het verhaal van de broosheid van het leven. Al spoedig na onze geboorte worden we geconfronteerd met minder aangename zaken als teloorgang, verval, dood ,eenzaamheid, enz. Toch herbergen dit soort zaken een merkwaardige geheimzinnigheid en dat treft mij. Hoewel het er in de kunst van vandaag vooral om gaat hoe er vernieuwd kan worden, ( alsof we het over elektronische techniek hebben ) komt voor mij dit niet voorop,wel kwaliteit; ik zoek eigenlijk niet zozeer het tijdelijke, maar eerder het tijdloze wat ons als mens zo bezig houdt , bindt, maar ook tot op het bot verdeelt en waar natuurlijk ( misschien wel gelukkig ) geen antwoord op is te vinden . De kern van mijn werk is eigenlijk het exploreren van mijn innerlijk in samenhang met de wereld om mij heen. In feite is elk schilderij dat ik maak een beetje een zelfportret, maar dan in overdrachtelijke zin. Ik ben steeds op zoek naar onderwerpen die als zodanig bij mijn gevoelswereld aansluiten. Mijn inspiratie vind ik dan ook vaak in de geschiedenis van de mens, via de kunstgeschiedenis naar het heden.

Trefwoorden: stilleven, landschap, portret, realisme, magisch realisme, noordelijk realisme, vanitas, vrouw, mythologie, fragiel, natuur, planten, bloemen

Aantal objecten: 9
Gemiddelde waarde: € 2588.89
Loaded in: 0.8 sec