SC-DESIGN.nl. Alle rechten voorbehouden.

De portfolio van Wim van der Heijden

Almost blue
€ 450.00
Garden in the rain
€ 750.00
Departure bay
€ 350.00
Profiel van Wim van der Heijden

Lid sinds: 01/09/2008
Naam kunstenaar: Wim van der Heijden
Beschrijving: Kleur en licht zijn de belangrijkste kenmerken van mijn werk. In mijn werk ga ik uit van zuivere kleuren, zo min mogelijk vermengd met een andere kleur (of kleuren). Om het helder en zuiver te houden werk ik met paletmes zodat er ook weinig tot geen vermenging ontstaat. Mede hierdoor ontstaat een structuur op het doek waardoor er tevens meer dynamiek in komt. Licht heeft me altijd gefascineerd en daarom probeer ik altijd in mijn werk de uitstraling van licht weer te geven. Door beide elementen, kleur en licht, te gebruiken probeer ik energie en kracht in het werk te leggen die ik zelf ervaar tijdens het werken. Het is voor mij een uitdaging om middels heldere kleuren en contrasten in combinatie met een duidelijke structuur op het doek een eenheid te creëren. De spanning die ik zelf ervaar bij het maken moet herkenbaar zijn in het werk. Ik hoop dat dit ook zo bij de toeschouwer overkomt en deze ervaring met mij kan delen. Het vrij schilderen in een abstracte stijl heeft mijn voorkeur. Als materiaal wordt olieverf op doek gebruikt met zeer contrastrijke kleuren en een duidelijke structuur. De fascinatie voor het materiaal, de mogelijkheden maar ook de beperkingen daarvan, is mijn uiteindelijke drijfveer. Het materiaal vraagt tijdens het werk soms nieuwe invalshoeken waarop ik meteen reageer; hierdoor ontstaan steeds nieuwe ontdekkingen of verrassingen. Ik werk vanuit het idee dat bij het maken van een werkstuk het materiaal en maker een evenredig aandeel hebben in het uiteindelijke resultaat. Het materiaal beïnvloedt in sterke mate mijn manier van werken. In combinatie met het formaat en enkele strakke vormen en lijnen wordt het uiteindelijke resultaat veelal bepaald door de kleur en de structuur van de verf zelf. Ik werk vanuit een open instelling, waarbij van alles mogelijk is. Ik maak een opzet en soms is het duidelijker herkenbaar dan de andere keer. Het gaat mij dan ook niet in de eerste plaats om wat het voorstelt. Soms worden het stedelijke of landschappelijke elementen in herkend. Uiteindelijk bepaalt de kijker wat hij of zij wil zien. Kleur, Licht, Expressie en Dynamiek zijn de uitgangspunten van mijn werk. Verder ben ik jaren werkzaam als activiteitenbegeleider/docent schilderen bij Dagbesteding Pluryn en geef daar teken- en schilderles aan mensen met een lichamelijke beperking. Mijn doel hierbij is dat juist deze groep mensen middels beeldend werken bij zichzelf iets ontdekken en ontwikkelen wat niet (meer) mogelijk leek en mede daardoor weer erkenning en waardering terugvinden bij zichzelf en bij anderen. Daarnaast heb ik diverse cursussen beeldend werken gegeven binnen het cultureel werk.

Trefwoorden: abstract, kleur, licht, dynamiek, expressie

Aantal objecten: 3
Gemiddelde waarde: € 516.67

Zoeken in artiesten

Kunstenaar:

Loaded in: 0.01 sec